حضرت علی علیه السلام می فرمایند: « همه كارهاى نیك و جهاد در راه خدا، در برابر امر به معروف و نهى از منكر بیش از قطره اى [آب دهانى] در برابر دریاى خروشان نیست. » (نهج البلاغه ، ح 366، ص 921)

  

امر به معروف و نهی ازمنکر ضربان قلب تپنده امت اسلام

الذین إن مکناهم فی الأرض أقاموا الصلوه و آتوا الزکوه و أمروا بالمعروف و نهوا عن المنکر
نوشته شده در تاریخ 1389/03/26 توسط آمر به معروف | نظرات ()

من دو تذکر را به شما جوانان بدهم در هر جای کشور که هستید

اولاً: امر به معروف و نهی از منکر یک واجب است رو در بایستی و خجالت بر نمی دارد.

ما گفتیم که اگر کسی مرتکب یک خلافی می شود امر کنید به معروف و نهی کنید از منکر؛ یعنی، به زبان بگویید. همین گفتن به زبان؛ نگفتیم مشت و سلاح و قوت به کار ببرید، لازم نیست.

خــــدای متعال که این واجب را بر مسلمانها نازل نموده است خودش می داند مصلحت چگونه است. مـا هم تا حدودی حکم مسائل الهی را درک می کنیم. صرف گفتـن؛ بزرگترین ضربه در مقابل گناه ها، گفتن است؛ تکرار کردن است. این که یک نفر بگوید و ده نفر ساکت بنشینند و تماشا کنند. آقا چرا؟ شما چرا نهی از منکر نمی کنید؟ یکی دچار ضعف نفس بشود و خجالت بشود، یکی بترسد، اینکه نهی از منکر نخواهد شد. بعضی از مردم اینجا تلفن زدند و نامه نوشتند و سفارش کردند که آقا شما گفتید نهی از منکر و سیل پشتیبانی ها هم انجام گرفت اما عملاً کاری نشد، عملاً چکار می خواستید بشود؟ مگر لازم هست اینجا هم دولت وارد بشود و یا دستگاه قضایی مستقیماً وارد بشود؛ خود مردم باید وارد بشوند، خود مردم باید نهی کنند.

البته دولت و مجلس شوارای اسلامی، دستگاه قضایی، نیروی انتظامی موظفند که از ناهی منکر پشتیبانی کنند و این وظیفه آنهاست.

 مباشر کار می تواننــد خود مردم باشند. بخش عمده قضیه اینجاست. جوان جبهه برو، جوان رزمنده، خانواده شهید داده، خانواده ایثار گر، دلسوزان انقلاب روشنفکـران علاقه منـد به مفاهیم اسلامی و انقلابی، همه اینها باید در صحنه باشند.

تذکر دوم این است که مواظب باشید کسانی از این واجب الهی سوء استفـاده نکنند. حساب صاف کردنها، خــرده حساب های گذشته را بــه این وسیله رسیدن، این جور نباشد. پرده دری، آبروریزی، تعرض به نوامیس و عِرض و مال این و آن به بهانه این واجب الهی، این را شما باید متوجه باشید. مردم باید هوشیار باشند.
  طبقه بندی: سخنان حضرت آیه الله خامنه ای ، 
  برچسب ها: همین، گفتن به زبان، امر به معروف، نهی از منکر، ضربان، امام خامنه ای،

Powered by WebGozar