حضرت علی علیه السلام می فرمایند: « همه كارهاى نیك و جهاد در راه خدا، در برابر امر به معروف و نهى از منكر بیش از قطره اى [آب دهانى] در برابر دریاى خروشان نیست. » (نهج البلاغه ، ح 366، ص 921)

  

امر به معروف و نهی ازمنکر ضربان قلب تپنده امت اسلام

الذین إن مکناهم فی الأرض أقاموا الصلوه و آتوا الزکوه و أمروا بالمعروف و نهوا عن المنکر
نوشته شده در تاریخ 1390/08/17 توسط حسین عزیزی | نظرات ()
در 13 دی 1384 قانونی تحت عنوان راهکارهای اجرایی گسترش عفاف و حجاب به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید. تصویب چنین قانون جامع و مفصلی در این زمینه یک گام بسیار مثبت و موثری برای گسترش حجاب در جامعه به شمار می رود و در همان زمان تصویب هم موجب دلگرمی فوق العاده ای برای قشر مذهبی جامعه گشت و امیدها را دوچندان ساخت اما هر چه جامعه منتظر ماند  تا اجرای آن را شاهد باشد و از ثمرات آن برخوردار گردد خبری نشد که نشد...

آنچه که در عمل دیده می شود این است که دستگاه های اجرایی کشور و نهادهای مسئول در این قانون آن چنان که باید و شاید به وظایف خود در این زمینه عمل نکرده اند و از زیر بار انجام وظیفه به این قانون شانه خالی کرده اند یا اگر نخواهیم بی انصافی کنیم به همه ی وظایف خود عمل نکرده اند و بعضآً وجود چنین قانونی را فراموش کرده اند به گونه ای که به ندرت می توانید سازمان و نهادی را بیابید که در برنامه های خود چه بلند مدت و چه کوتاه مدت جایگاهی برای این قانون در نظر گرفته باشند. البته ناگفته نماند بعضاً اقدامات خوب و موثری را هم انجام داده اند که حقیقتاً شایسته تقدیر و تشکر هستند و ما هم از همین جا از تمام خدمتگزاران و دلسوزانی که در این زمینه تلاش می کنند تشکر می کنیم اما صحبت ما این است که این اقدامات کافی نبوده و نیست و انتظارات این مردم غیور و فهیم و انقلابی بیشتر از این ها بوده و هست . این مردم خواهان این هستند که گام های جدی تری در این زمینه برداشته شود. ملت عزیز ایزان سی و دو سال است که انواع سختی ها و تهدیدها و تحریم ها را تحمل کرده است تا ارزش ها و آرمان های آنان که همان برپایی ارزش های اسلام در جامعه است تحقق پیدا کند و در این راه ثابت قدم بوده و همچنان هم خواهد بود اما در مقابل از تمام مسئولین کشور انتظار دارند که وظایف خود را به نحو احسن انجام دهند.

امروز که دشمن با تمام قوا و تجهیزات خود تهاجمی همه جانبه را به ارزش ها و فرهنگ جامعه شروع کرده است وظیفه ما و شما هم این است که با تمام قوا در این راه جهاد کنیم و از هیچ همتی دریغ نکنیم و یادمان باشد که اگر ما بخوابیم دشمن نمی خوابد؛ اگر ما بنشینیم دشمن نمی نشیند؛ اگر ما از تلاش و جهاد دست برداریم آن ها دست برنمی دارند و به چیزی کمتر از رخت بر بستن ارزش ها از جامعه ما راضی نمی شوند . امروز جبهه ی جنگ از خاک های گرم جنوب و غرب به سرتاسر خاک کشور کشیده شده است و همین امر وظیفه مسئولین عزیز ما را دشوارتر و سخت تر می کند.


لذا ما در اینجا قصد داریم تا شما را با قانون عفاف و حجاب آشنا کنیم و از این رو هر بار قسمتی از متن آن را در اینجا به نمایش می گذاریم تا شما هم به اهمیت فوق العاده آن پی ببریدPowered by WebGozar