تبلیغات
امر به معروف و نهی ازمنکر ضربان قلب تپنده امت اسلام - راهپیمایی سراسری در حمایت از اجرای قانون ترویج فرهنگ حجاب و عفاف

  

حضرت علی علیه السلام می فرمایند: « همه كارهاى نیك و جهاد در راه خدا، در برابر امر به معروف و نهى از منكر بیش از قطره اى [آب دهانى] در برابر دریاى خروشان نیست. » (نهج البلاغه ، ح 366، ص 921)

  

امر به معروف و نهی ازمنکر ضربان قلب تپنده امت اسلام

الذین إن مکناهم فی الأرض أقاموا الصلوه و آتوا الزکوه و أمروا بالمعروف و نهوا عن المنکر

در آستانه فرا رسیدن بیست و یکم تیرماه روز ملی عفاف و حجاب، مردم مومن ایران جمعه 17 تیرماه پس از اقامه نماز جمعه در سراسر كشور با برپایی راهپیمایی از ضرورت حفظ حجاب و عفاف در جامعه دفاع كرده و از مسئولان خواستند تا قانون گسترش حجاب و عفاف را كه از سال 84 به تصویب رسیده است، اجرا نمایند.
راهپیمایان با سردادن شعارهایی همچون، "اختلا ط زن و مرد زمینه فساد است"، "حق مسلم ما تحقیر بی‌حجاب است"، "یا فاطمه شعار ماست حجاب افتخار ماست" و"سلامت جامعه حق جوانان ماست". اجرای قانون عفاف و حجاب را خواستار شدند.
نمازگزاران تهرانی هم همپای دیگر هموطنان خود در سراسر كشور در حمایت از عفاف و حجاب و مبارزه با بدحجابی راهپیمایی كردند.
راهپیمایان با سر دادن شعارهایی جمله از "خامنه‌ای رهبر است حجاب ما سنگر است"، "بنیان خانواده در سایه عفاف است"، "صیانت از خون شهید رعایت حجاب است"، "امنیت اخلاقی جامعه در گرو حجاب است" و "حجاب برتر ما چادر است چادر است"، "رئیس‌جمهور ما بجنگ با منكرات"، "هرچه بلا می‌كشیم از دست منكرات است"، "سلام بر باحجاب"، "مرگ بر بی‌حجاب"، "نیروی انتظامی، تشكر تشكر"، "خواهرم، مادرم، حجاب سنگر ماست"، "مرگ بر آمریكا"، "مرگ بر اسرائیل"، "هركسی با حجاب است، پیرو انقلاب است"، "چادر حجاب برتر خشنودی پیامبر"، "چادر كه بر سر ماست حجاب برتر ماست"،"مانتوی تنگ و كوتاه حیله‌ دشمن ماست"، "اختلاط زن و مرد زمینه فساد است"، "حق مسلم ما تحقیر بی‌حجاب است"، "سلامت جامعه حق جوانان ماست"، "ای زن به تو از فاطمه این‌گونه خطاب است ارزنده‌ترین زینت زن، حفظ حجاب است"، "آثار بدحجابی سقوط خانواده"، "امنیت اخلاقی دوام خانواده"، "اشاعه فساد و بی‌حجابی، سیاست كهنه آمریكایی"، "حجاب حكم خداست منكر آن بی‌حیاست" از دانشگاه تهران به سمت میدان انقلاب حركت كردند.

همچنین تجمع كنندگان پلاكاردهایی با مضامینی مثل "یكی از آثار زیان‌بار بدحجابی تزلزل خانواده است"، "حجاب نه یك لباس و نه یك جامعه، بلكه سلاح است"، "زن در چادر همچون گوهری در حجاب است"، و "حجاب آسمانی‌ترین به مدینه فاضله است"... در دست داشتند.
در پایان قطعنامه راهپیمایی در سالروز بزرگداشت عفاف و حجاب قرائت شد و هر بند از آن با تكبیر تجمع كنندگان مورد تائید قرار گرفت

متن قطعنامه :

بسم‌الله الرحمن الرحیم

77 سال از روزی که رضاخان عامل استعمار انگلیس برای اجبار زنان به کشف حجاب، خانه خدا مسجد گوهرشاد را به توپ بست و جمعیّت مدافع ارزش الهی عفاف را که در آن‌جا متحصن گردیده بودند به شهادت رساند، می‌گذرد.

در تمام این سال‌ها استعمارگران غربی گاهی با زور و جنایت قلدرمآبانه و گاهی با توطئه و نیرنگ و در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی با تبلیغات گسترده تلاش زیادی را برای محروم ساختن زنان ایران از این ارزش والای الهی انجام داده‌اند. امّا زنان قهرمان و بیدار ایران با مقاومت در مقابل تمام این زورگویی‌ها و تحمیل‌های گسترده تبلیغات نشان داده‌اند که حاضرند از جان خود بگذرند ولی از عفت و حجاب خود هرگز.

گواه این ادعا فقط زنان به خون تپیده در مسجد گوهرشاد نیستند چادر ترکش خورده شهید مریم فرهانیان، چادر خونین تیر خورده شهید نسرین افضل و 7 هزار زن شهید انقلاب اسلامی و دفاع مقدس که چادر را کفن خود ساختند شواهد زنده این حقیقت است.

پایداری جانانه زنان قهرمان ایران در پاسداری از این اصالت انسانی نه تنها موجب استمرار این ارزش در کشور عزیزمان گردیده بلکه امروز شاهد آن هستیم که در پرتو این ایستادگی پیام حجاب جهانی شده است و صدها میلیون زن غیرتمند کشورهای اسلامی و حتی ساکنان کشورهای غیراسلامی مبارزات گسترده و عمیقی را برای احیاء این فریضه الهی آغاز کرده‌اند که حضور میلیونی زنان محجبه در تظاهرات بیداری اسلامی کشورهای منطقه مبارزات زنان اروپایی برای حضور محجبه در دانشگاه‌ها و شهادت مروه شروینی تنها نمونه‌هایی از آن است.

امروز پیام عفت زن ایرانی قلوب جهانیان را فتح کرده و می‌رود تا حکام فاسد و زورگو را هم بر جای خود بنشاند و وادار به تمکین در مقابل این خواسته الهی مردم کند.

قدرت‌های شیطانی که از این پیشروی گسترده زنان مسلمان وحشت زده شده‌اند برای مقابله با این خیزش عظیم مردمی تلاش می‌کند با خدشه‌دار کردن پایگاه اصلی این پیام و با ترویج فساد و بی‌بندوباری و ترویج مدل‌های غربی در ایران به دست عده قلیل مزدوران خود، اوضاع را به‌نفع خود تغییر دهد غافل از آن‌که زنان ایرانی بیدارند و می‌دانند که 33 سال حکومت با الگوی انگلیسی از سال 1299 بر ایران و 25 سال حکومت با الگوی آمریکایی از سال 1332 ثمره و حاصلش جامعه ایرانی با 75% بی‌سوادی مطلق زنان بود و در مقابل پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و گذشت 32سال از حکومت براساس الگوی اسلامی ثمره‌اش جامعه‌ای با اکثریت قاطع زنان اندیشمند، محقق که موفق به اشغال اکثریت کرسی‌های دانشگاهی کشورشده و در عرصه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی و اقتصادی و در ابعاد ملی و بین‌المللی درخشش قابل تحسین داشته‌اند، گردیده است.

امّا از آن‌جا که نمی‌باید از مکر دشمنان غافل بود، وظیفه خود می‌دانیم مطالبی را به دستگاه‌های کشور دررابطه با انجام وظایف مهمّ خودشان در مقابل تهاجم دشمن به مبانی اخلاقی و تربیتی جامعه اسلامی یادآوری کنیم.

این قطعنامه فقط یک شعار و اعلام موضع برای راهپیمایی امروز نیست بلکه یک سند جدی از سوی همه جامعه زنان ایرانی است و برای هر یک از بندهای آن در ستاد مردمی ترویج عفاف و حجاب، کمیته پیگیری تشکیل خواهیم داد و نتایج را به طور مستمر از دستگاه‌های مسوول پیگیری می‌کنیم و در مقابل هرگونه کوتاهی واکنش جدی و عملی نشان خواهیم داد.

 

1- از دولت و همه دستگاه‌های کشور می‌خواهیم قانون ارزنده عفاف و حجاب مصوب 14 دی‌ماه 1384 را با قاطعیت اجرا کنند.

2ـ از همه دستگاه‌های فرهنگی و رسانه‌ها به ویژه صداوسیما می‌خواهیم ضمن معرفی الگوهای برتر و غرورآفرین زنان مسلمان و آثار پربرکت حجاب در ارتقاء فرهیختگی و فرزانگی زنان کشور آثار زیانبار فرهنگ غربی و نتایج مخرب آن در فروپاشی اجتماعی غرب و نابودی کانون خانواده‌ها را تبیین کنند و به تصویر کشند.

3ـ کارکنان دولت در محیط اداری الگوی مؤثری بر رفتار اجتماعی‌اند از دولت می‌خواهیم هرگونه کاستی و ضعف در این الگو را هرچه سریع‌تر مرتفع نماید.

4ـ از وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران می‌خواهیم با دیپلماسی فعال از حقوق زنان مظلوم مسلمان برای حفظ اصالت اسلامی خود در مقابل حکومت‌های ضد حقوق‌بشر اروپائی و آمریکایی مجدانه دفاع نماید.

5ـ از وزارت آموزش و پرورش می‌خواهیم مبانی حجاب و عفاف و حقوق زن در اسلام همچنین واقعیت‌های ناشی از اجرای تفکر غربی در فروپاشی جوامع غربی را به صورت مستند و مستدل در کتاب‌های درسی وارد کنند.

6ـ از وزارت صنعت وتجارت می‌خواهیم با کمک اصناف محترم از تولید و فروش کالاهای مفسده انگیز و البسه نامناسب با شئون اسلامی جداً ممانعت به عمل آورند.

7ـ ضمن اعلام بیزاری از مکاتب فاسد و غیرت‌سوز و خانمان برانداز غربی از وزارت ارشاد می‌خواهیم قاطعانه از تولید و انتشار آثار ضد فرهنگی و مغایر عفت عمومی و استفاده ابزاری از زن جلوگیری کند.

8ـ از وزات علوم و تحقیقات و فناوری می‌خواهیم بگونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که دختران برای تحصیلات عالیه مجبور به ترک شهر و دیار خود نباشند و بتوانند در شهر یا لااقل در استان خود ادامه تحصیل دهند.

9- همچنین از وزارت علوم و تحقیقات و فناوری و دانشگاه آزاد اسلامی می‌خواهیم لااقل در هر استان یک دانشگاه و در تهران بزرگ 2 دانشگاه ویژه زنان تخصیص یا تأسیس نمایند.

10ـ از قوه قضائیه و نیروی انتظامی می‌خواهیم که با مروجان فساد و دایرکنندگان مجالس فاسد معامله مفسد فی‌الارض کنند و از همه ظرفیت‌های قانونی اداره اماکن برای برخورد با تولید و عرضه کالاهای مفسده‌انگیز بهره‌گیری نمایند.

11ـ ما شرکت کنندگان در این راهپیمایی به کمیته‌های 10 گانه ستاد مردمی ترویج عفاف و حجاب، وکالت می‌دهیم که از جانب ما مصوبات این قطعنامه را از دستگاه‌های مسئول پیگیری و نتیجه را جهت اقدامات بعدی به اطلاع مردم برسانند.

والسلام علیکم ورحمه الله و برکاته

عکس هایی از راهپیمایی عفاف و حجاب در شهرستانها
  طبقه بندی: فعالیت در نمازجمعه ،  امر به معروف در جامعه ،  خبر ، 

Powered by WebGozar