حضرت علی علیه السلام می فرمایند: « همه كارهاى نیك و جهاد در راه خدا، در برابر امر به معروف و نهى از منكر بیش از قطره اى [آب دهانى] در برابر دریاى خروشان نیست. » (نهج البلاغه ، ح 366، ص 921)

  

امر به معروف و نهی ازمنکر ضربان قلب تپنده امت اسلام

الذین إن مکناهم فی الأرض أقاموا الصلوه و آتوا الزکوه و أمروا بالمعروف و نهوا عن المنکر

سازمان بسیج مستضعفین با صدور بیانیه‌ای ضمن محكوم كردن حمله اراذل و اوباش به حجت‌الاسلام فروزش، خواستار برخورد شدید و قانونی دستگاه‌های ذیربط با عوامل این واقعه شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، سازمان بسیج مستضعفین در محكومیت حمله به آمر به معروف بیانیه‌‌ای صادر كرد كه متن این بیانیه به شرح ذیل است:
حیات راستین هر ملتی همواره در گرو شناخت، معرفت و توجه به ارزش‌ها و آرمان‌های خویش است. ملت مسلمان ایران اسلامی نیز كه در حال حاضر در عرصه سیاسی و اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی جهان با صلابت و قدرت می‌درخشد حیات خود را مرهون آموزه‌های دین مبین اسلام می‌داند. این اسلام بود كه به این ملت آبرو داد و او را در جهان سربلند كرد. همین اسلام عزیز برای صیانت از ارزش‌های والای انسانی و كرامت انسان‌ها دستوراتی دارد كه لازم‌الاجرا است. رعایت حجاب و عفاف در جامعه از بدیهیات اسلام است و از اموری است كه سلامت و سعادت هر جامعه‌ای را تضمین می‌كند.
اینك كه جمهوری اسلامی ایران الگویی تمام عیار برای ملت‌های مسلمان جهان قرار گرفته و باعث بیداری اسلامی در جهان شده است استكبار جهانی در صدد ضربه زدن به ریشه‌های مذهبی و اسلامی و اعتقادی این ملت غیور و قهرمان است.
تحریك جوانان به سركشی و عصیان و عدول از ارزش‌های اسلامی امری است كه استكبار و ایادی آنان در دستور كار خود قرار داده‌اند و برخورد با این توطئه‌ دشمنان وظیفه الهی و قانونی و شرعی است كه بر عهده همه آحاد جامعه اسلامی ما است.
اقدام اخیر چند نفر از اراذل و اوباش كه با قانون شكنی و سوءاستفاده‌ از فضای امن جامعه، با ایجاد رعب و وحشت برگرفته از جاهلیت و سبك سری به سمت یكی از آمرین به معروف و ناهیان از منكر جامعه اسلامی ما یعنی حجت‌الاسلام فروزش یورش برده و با ضرب و شتم وی كه در حال دفاع از نوامیس این ملت بود به یكی از چشمان وی آسیب وارد كردند، از جمله اموری است كه پسندیده این ملت نبوده و بسیجیان صریحا اعلام می‌كنند كه هرگز تحمل چنین جنایاتی را نخواهد داشت.
سازمان بسیج مستضعفین ضمن محكوم كردن این عمل، خواستار برخورد شدید و قانونی دستگاه‌های ذیربط علی‌الخصوص قوه قضائیه و نیروی انتظامی با عوامل این واقعه بوده و مصرانه از همه مسئولین دولت و قوای انتظامی و قضایی می‌خواهد كه برخورد با مظاهر بدحجابی یا به تعبیر بی‌حجابی كه خود منشا بسیاری از تحریكات و شرارت افراد شرور است را آغاز كرده و مطمئن باشند كه اقدامات قانونی و شرعی آنان مورد حمایت همه آحاد جامعه اسلامی است.
سازمان بسیج مستضعفین از كلیه اقشار و گروه‌ها و امت حزب‌الله می‌خواهد كه از مجاری قانونی صدای اعتراض خود را بلند كنند تا هم مسئولین ذیربط در انجام وظایف قانونی خود تعجیل كرده و هم ساختار شكنان و بدحجابان و اراذل و اوباش بدانند كه جامعه دیگر تحمل قانون شكنی و هنجارشكنی را ندارد و می‌بایست این حرمت شكنی‌ها از جامعه ما پاك شود.
  طبقه بندی: امر به معروف در جامعه ،  مصداق های امر به معروف و نهی از منکر ، 

Powered by WebGozar